Brinklow
Football Club

2013/14 Season  
Seniors Reserves (Bob Kearney) Major Boyd Carpenter Cup Winners
u15's (Jim McCulloch) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Winners
u15's (Jim McCulloch) Bedworth Nursing Cup Runners up
u13’s (Scott Craig) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Runners up
u13’s (Darren Timms) Brinklow Tournament Runners Up
u12’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u12’s (Wayne Pulford) Bedworth Nursing Cup Winners
u11’s (Gary Coward) Joe Spooner Tournament Runners up
u11’s (Gary Coward) Brinklow Tournament Runners Up
u10's (Martin Smith) Brinklow Tournament Winners
u9's (Andy Gilbey) John Bryan Coventry Minor League Spring Trophy Event (Larkin) Runners-up
   
2012/13 Season  
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Premier Division Winners
Seniors Reserves (Bob Kearney) Coventry Alliance Division 4 Winners
u13’s (Steve Wilson) John Bryan Coventry Minor League (Div D) Runners Up
u12’s (Scott Craig) John Bryan Fair Play Runners Up
u12’s (Scott Craig) Bedworth Eagles Tournament Winners
u11’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u11’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor Cup Winners
u11’s (Wayne Pulford) Joe Spooner Tournament Runners up
u11’s (Nick Edwards) Brinklow Tournament Winners
u11’s (Wayne Pulford) Brinklow Tournament Runners Up
u11’s (Wayne Pulford) Leamington Hibs Tournament Winners
u11’s (Wayne Pulford) Bulkington Tournament Runners up
u10’s (Gary Coward) Mid Warwickshire (Div 1) Runners Up
u10’s (Gary Coward) Mid Warwickshire Supplementary Cup Winners
u10’s (Gary Coward) Selsey Tournament (Sussex Cup) Winners
u10’s (Gary Coward) Kenilworth Wardens 7-a-side Runners Up
u10’s (Gary Coward) Groby 9-a-side Runners Up
u10’s (Gary Coward) Coupe De Lutterworth 7 a side Winners
u10’s (Gary Coward) Brinklow Tournament Runners Up
u10’s (Gary Coward) Bilton Ajax 9 a side Winners
u10’s (Gary Coward) Bedworth Eagles Tournament Winners
u10’s (Gary Coward) Bulkington Tournament Runners up
   
2011/12 Season  
Seniors (P Huddlestone/B Kearney) Ted Boscott Memorial Shield - Club Of the Year
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Division 1 (H.J. Rayner Cup) Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Foleshill Charity Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Bedworth Nursing Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Telegraph Challenge Cup Runners up
Seniors (Paul Huddlestone) Crick 6-a-side Winners
Seniors Reserves (Bob Kearney) Coventry Alliance Division 5 (Michael John Morton Trophy) Winners
Seniors Reserves (Bob Kearney) H E Mann Cup Winners
Youth (Gary Stothard) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Runners Up
u12’s (Steve Doherty) John Bryan Coventry Minor u12's 'B' Supplementary Cup Runners Up
u12’s (Steve Wilson) John Bryan Coventry Minor u12's 'D' Supplementary Cup Runners Up
u10’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u10’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor Cup Winners
u10’s (Wayne Pulford) Beaumont Town 9v9 Touinament Winners
u9’s (Gary Coward) Mid Warwickshire League Cup Runners up
   
2010/11 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Division 2 Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Bedworth Nursing Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Crick 6-a-side Runners up
u16’s Girls(Neil Cooper) Brinklow 6-a-side Runners up
u13’s (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Runners up
u12’s (Jim McCulloch) Brinklow 6-a-side Winners
u12’s Girls(Martin Humphries) Brinklow 6-a-side Winners
u12’s Girls(Martin Humphries) Brinklow 6-a-side Runners up
u12’s Girls(Martin Humphries) Ibstock 6-a-side Runners up
u12’s Girls(Martin Humphries) Friendly League Winners
u12’s Girls(Martin Humphries) Fair Play award
u12’s Girls(Martin Humphries) Shaw Sheet Challenge Cup Finalists
u11’s (Steve Wilson) Fair Play Award - Minehead
u10’s (Scott Craig) Brinklow 6-a-side Runners up
u9’s (Wayne Pulford) Brinklow 6-a-side Winners
u9’s (Wayne Pulford) Chetwynd 6-a-side Winners
u9’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div A) Winners
u9’s (Wayne Pulford) John Bryan Coventry Minor Cup Runners up
u9’s (Wayne Pulford) Rugby Town Festival Runners up
u9’s (Wayne Pulford) R & T Tours Weymouth Cup Winners
u9’s (Wayne Pulford) Bulkington FC Tournament Winners
   
2009/10 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Brinklow 6-a-side Internal Competition Winners
Youth (Mick Holt) Brinklow 6-a-side Internal Competition Runners up
u15’s Girls (Liz Clarke) Alveston Invitation Cup Winners
u15’s (Gary Stothard) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Winners
u12’s (Declan Mellett) John Bryan Coventry Minor Cup Runners up
u11’s Girls(Martin Humphries) Chetwynd A.F.C 6-a-side Winners
u11’s (Jim McCulloch) Brinklow 6-a-side Runners up
u10’s (Nick Wash) John Bryan Coventry Minor League (Div B) Winners
u10’s (Steve Wilson) Folly Lane 11-a-side Winners
u9’s (Scott Craig) Brinklow 6-a-side Winners
u9’s (Scott Craig) John Bryan Coventry Minor Cup Winners
u7's (Gary Coward) Jaguar 6-a-side Winners
u7's (Gary Coward) Jaguar 6-a-side Runners up
   
2008/9 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Foleshill Charity Cup Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Div 3 Runners up
u16’s (Tony Glasscoe) Brinklow 6-a-side Runners up
u15’s (Dave Wright) Brinklow 6-a-side Winners
u15’s (Dave Wright) John Bryan Coventry Minor League (Div C) Runners up
u14’s (M Pulford/G Stothard) Brinklow 6-a-side Runners up
u14’s (G Stothard/M Pulford) John Bryan Coventry Minor League (Div C) Runners up
u14’s Girls(Liz Clarke) Coventry Girls League Joint Winners
u14’s Girls(Liz Clarke) Coventry Girls League Cup Winners
u12’s Girls(Chris Brain) Brinklow 6-a-side Runners up
u11's (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Winners
u10’s (Wayne Pulford) Brinklow 6-a-side Winners
u10’s (Wayne Pulford) Admirals 6-a-side Winners
u9’s (Ian Harteveld) Whitley Football Festival Runners up
u8’s (Scott Craig) Copsewood 6-a-side Winners
   
2007/8 Season
u15’s (Neil Huddlestone) John Bryan Coventry Minor League Runners up
u14’s (Dave Wright) Brinklow 6-a-side Runners up
u13’s Girls(Liz Clarke) Coventry & District Girls League Runners up
u13’s Girls(Liz Clarke) Coventry Girls League Cup Runners up
u12's (Rich Farthing) Brinklow 6-a-side Runners up
u10's (Declan Mellett) Hillmorton 6-a-side Winners
u10's (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Runners up
u9’s (Wayne Pulford) Rugby Town Festival Winners
u9’s (Wayne Pulford/Andy Hunt) Weymouth Cup Runners up
u8’s (Mark Troughton) John Bryan Coventry Minor 'Blue' League Winners
u8’s (Ian Harteveld/Richard Moon) Leamington Brakes Football Festival Runners up
u7’s (Gavin Brigg) Lutterworth Tournament Winners
   
2006/7 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Major Boyd Carpenter Cup Runners up
Youth (Dale Draper) John Bryan Coventry Minor 'Blue' League Winners
Youth (Dale Draper) Cov and District Minor League Cup Joint Winners
u15's (Peter Day) Brinklow 6-a-side Runners up
u14’s (Mick Holt ) Brinklow 6-a-side Runners up
u14’s (Paul Wilby/Neil Huddlestone) Admirals 6-a-side Runners up
u10's (Gordon Betts) Brinklow 6-a-side Winners
u9’s (Declan Mellett) Brinklow 6-a-side Runners up
u9’s (Declan Mellett) Admirals 6-a-side Winners
u8’s (Wayne Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up
u8’s (Wayne Pulford) Admirals 6-a-side Winners
u7’s(Mark Troughton/Adrian Barratt) Brinklow 6-a-side Runners up
u7’s(Mark Troughton/Adrian Barratt) Bedworth United 6-a-side Runners up
u7’s (Mark Troughton) Kenilworth Wardens 6-a-side Runners up
u7’s(Mark Troughton/Adrian Barratt) Lutterworth 7-a-side Winners
   
2005/6 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Coventry Alliance Division 4 Winners
Seniors (Paul Huddlestone) Peter Toogood Cup Runners up
Seniors (Paul Huddlestone) Major Boyd Carpenter Cup Runners up
Sunday Seniors(Wayne Woodward) Rugby & District 3rd Division Runners up
Sunday Seniors(Wayne Woodward) Chamber of Commerce Cup Winners
u13's Girls (Janine Stothard) Coventry Girls Cup Runners up
u13’s (Paul Wilby/Neil Huddlestone) Brinklow 6-a-side Runners up
u12’s (Dave Payne) Brinklow 6-a-side Runners up
u10’s (Martin Pulford) Admirals 6-a-side Runners up
u10’s (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up
u8's (Declan Mellett) Central Ajax 6-a-side Runners up
u8’s (Declan Mellett) Dunlop 6-a-side Winners
u7’s (Wayne Pulford) Chetwynd 6-a-side Runners up
   
2004/5 Season
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District League Division 1 Runners Up
Seniors (Paul Huddlestone) Advertiser Cup Winners
u16's (Dale Draper/Mick Holt) John Bryan Coventry Minor League Division 'B' Winners
u16's (Dale Draper/Mick Holt) John Bryan Coventry Minor League Medal Competition Winners
u12’s (Neil Huddlestone) Fair Play Award Great Yarmouth
u12’s (Neil Huddlestone/Paul Wilby) Brinklow 6-a-side Runners up
u11’s (John Harman) Great Yarmouth Cup Winners
u10's (Gary Stothard) John Bryan Coventry Minor 'Green' League Runners up
u9’s (Martin Pulford) Great Yarmouth Cup Runners up
u9’s (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up (u10s Age Group)
u9’s (Martin Pulford) Binley Woods 6-a-side Winners
u8’s (Gordon Betts) Fair Play Award Great Yarmouth
u7’s (Declan Mellett) Rugby Town Festival Runners up
u7’s (Declan Mellett) Coundon Cockerels Football Festival Winners
   
2003/4 Season
Seniors (Paul Huddlestone)
Rugby & District Hospital Cup Runners Up
u15's (Dale Draper/Mick Holt)
Brinklow 6-a-side Winners
u12's (Peter Day)
Brinklow 6-a-side Winners
u11's (Neil Huddlestone)
Whitestone 6-a-side Runners up
u10's (Dave Payne)
Lillington 6-a-side Winners
u10's (Dave Payne)
Brinklow 6-a-side Runners up
u9's (Andy Pepper/Gary Stothard)
Brinklow 6-a-side Winners
u8's (Martin Pulford)
Minehead Cup Winners
u8's (Martin Pulford)
Brinklow 6-a-side Winners
   
2002/3 Season
Seniors (Paul Huddlestone)
Rugby & District Hospital Cup Runners Up
Reserves (Dave Mckiernan) Rugby & District 3rd Div Cup Winners
u10's (Tony Glasscoe)
Ernesford 6-a-side Winners
u9's (Dave Payne)
Lillington 6-a-side Winners
u9's (Dave Payne)
Brinklow 6-a-side Runners up
u7's (Nick Skerratt)
Brinklow 6-a-side Winners
   
2001/2 Season
Seniors (Paul Huddlestone)
Rugby & District League Div 2 Winners
Seniors (Paul Huddlestone)
Rugby & District Hospital Cup Runners Up
Seniors (Paul Huddlestone) Rugby & District Internal Cup Runners Up
u9's (Tony Glasscoe)
Brinklow 6-a-side Runners up
u9's (Tony Glasscoe)
Bedworth 6-a-side Runners up
u8's (Dave Payne)
Lillington 6-a-side Winners
   
2000/1 Season

Seniors Bourton and Frankton 6-a-side Winners
u8's (Tony Glasscoe)
Brinklow 6-a-side Runners up
u8's (Tony Glasscoe)
Leamington 6-a-side Winners
u7's (Dave Payne)
Whitley Gala 6-a-side Runners up
   
1999/2000 Season

u7's (Tony Glasscoe)
Brinklow 6-a-side Winners
u7's (Tony Glasscoe)

Chetwynd 6-a-side Winners

   
1998/9 Season

u12's (Keith Byrne)
Brinklow 6-a-side Winners
u10's (Mick Holt)

Brinklow 6-a-side Winners

u10's (Mick Holt) Skegness Tour Fair Play Award
   
1997/8 Season

u9's (Mick Holt) Brinklow 6-a-side Runners up
u9's (Mick Holt) Skegness Tour Runners-up
u9's (Mick Holt) Skegness Tour Fair Play Award
   
1996/7 Season

Seniors (Andy Pigg) Daventry & District Upton Cup Winners
Reserves (Jim McCulloch)

Daventry & District Plate Winners

   
1995/6 Season

Seniors (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Winners
Seniors (Martin Pulford) Brinklow 6-a-side Runners up
Seniors (Taffy Pulford) Daventry & District Upton Cup Winners
Seniors (Taffy Pulford) Daventry & District D.Pauley Cup Winners
Seniors (Taffy Pulford)
Daventry & District 1st Div Cup Runners up
   
1994/5 Season

Seniors (Martin Pulford)
Daventry & District Upton Cup Runners up
U6's (Martin Pulford/Mick Holt) CCFC 6-a-side Fair play award
   
1993/4 Season

Seniors (Martin Pulford)
Daventry & District Div 1 Runners up
   
1991/2 Season

Seniors (Paul Edmunds)
Daventry & District Div 2 Winners
   
1990/1 Season

Seniors (Paul Edmunds)
Daventry & District Plate Runners up
   
1989/90 Season

Seniors (Paul Edmunds) Daventry & District 3rd Div Cup Runners up
   
1976/7 Season

Seniors Rugby Advertiser Cup Winners
Seniors Commerce Shield Winners
   
1973/4 Season

Seniors Rugby Advertiser Cup Runners up
   
1971/2 Season

Seniors Sir Jack Scamp Cup Winners
   
1929/30 Season

Seniors Rugby & District Hospital Cup Winners
   
1924/5 Season

Seniors Dunchurch Cup Runners up
   
1915/6 Season

Seniors Rally Cup Winners
   
1914/5 Season

Seniors Rally Cup Winners
   
1913/4 Season

Seniors Rally Cup Winners